دیده بان لرزه ای

زلزله در طول تاریخ، پیوسته و بطور مداوم صدمات و خسارات بسیاری را به سرزمین ما وارد کرده است.
گروه دیده بان لرزه‌ای برنامه کاهش خسارات زمین لرزه در ایران را بر مبنای حقوق ملی و با اتکا به تجارت موجود و معطوف به امکانات بالقوه وبالفعل کشور تدوین نموده و پیشنهاد می‌نماید.

اصول راهبردی برنامه:
۱- همواره پیشگیری بهتر از درمان است.
۲- حرکت در مسیر هدف اصلی یعنی کاهش خسارات زمین لرزه در ایران حرکت ملی است و در این مسیر مسئولیت پذیری جامعه ایرانی متشکل از مردم، نهادهای مدنی و حرفه ای و دولت به معنای عام آن اجتناب ناپذیر است.
۳- مقاوم سازی ساختارها و بناها برای تامین "كمينه ایستایی" مناسب هنگام وقوع زلزله ممکن و ضروری است.
۴- تمرکز اصلی این برنامه بر مقاوم سازی بناهای مسکونی است.

در این برنامه مردم و نهادهای حرفه ای مدنی عهده دار نقش اصلی هستند و دولت بمنزله "تسهیل گر"امور با تهیه و ابلاغ مقررات و دستور العمل‌های مورد نیاز به منظور ایجاد انگیزه و تشویق مردم و نیز هزینه کرد از محل بودجه‌های بحران به وظیفه خود عمل می‌کند.
این برنامه با تکیه بر منابع بالنده موجود (انسانی و اقتصادی) در کشور تدوین و ارائه شده و با انسجام و هماهنگی اجتماعی طی دوره‌ای مشخص مثلا ۵ تا ۷ ساله میتواند زمینه‌های ایجاد مقاومت بناها و شهرهای پایدار و در نتیجه امنیت و ارامش عمومی را فراهم آورد.
گروه دیده بان لرزه ای آماده است ضمن ارائه و تشریح برنامه پیشنهادی، همکاری‌های گسترده‌ای را به منظور نیل به هدف کاهش خسارات ناشی از زمین لرزه در کشور آغاز و ساماندهی نماید.

خدمات دیده بان لرزه‌ای

کلاس‌های آموزشی

کارگاه‌های آموزشی

مشاوره تخصصی

گواهینامه مقاومت در برابر زلزله

گروه دیده بان لرزه ای در حال برنامه‌ریزی برای ساماندهی به امور مربوط به مقاومت‌سازی ساختمان‌های مسکونی در برابر زلزله می‌باشد که در نهایت بر این اساس گواهینامه‌ای از این گروه برای پروژه‌های انجام شده صادر خواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد گروه دیده بان لرزه‌ای محفوظ می‌باشد.
طراحی وب